<<
Luty 2020
>>
 • Pon
 • Wto
 • Śro
 • Czw
 • Pią
 • Sob
 • Nie
Luty

26

Środa
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Wrocławska Kafejka Prawna: sędziowie Igor Tuleya i Piotr Gąciarek


Wrocławska Kafejka Prawna: sędziowie Igor Tuleya i Piotr Gąciarek
 • 2020-01-20 poniedziałek
 • 18:00 - 21:00
 • ALYKI Nasza Restauracja ul. Powstańców Ślaskich 95, Wrocław
 • Link do wydarzenia
 • 316
W związku z przewidywanym zainteresowaniem, prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres emailowy wroclawskakafejkaprawna@gmail.com (więcej szczegółów niżej).

Gośćmi styczniowej Kafejki będą:

Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, laureat Honorowej Odznaki Iustitii.

Znany z odważnych orzeczeń, wydawanych zgodnie z prawem i sumieniem, bez względu na oczekiwania jakiejkolwiek grupy politycznej.

Piotr Gąciarek sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Obaj wypowiadają się w przestrzeni publicznej przybliżając znaczenie w państwie prawa niezależnych sądów, poszanowania wartości konstytucyjnych i opartego na nich porządku prawnego.

Tematem spotkania jest problematyka związana z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 19 listopada br. Kwestie związane z niezależnością Krajowej Rady Sądownictwa i statusem Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym. W przestrzeni publicznej pojawiają się sprzeczne opinie na ten temat. Nasi goście przedstawią znaczenie i konsekwencje dla wymiaru sprawiedliwości wskazanego orzeczenia. Podejmą próbę odpowiedzi na pytanie o kompetencje polskich sędziów w zakresie jego stosowania oraz ewentualnych następstw dla sytuacji obywateli. Przybliżą wagę i możliwe skutki projektu ustawy o karach dyscyplinarnych za wydawane orzeczenia oraz wypowiedzi sędziów w sprawach dotyczących praworządności.

---------------------------------------------------
Kafejka prawna to nieformalna okazja by spotkać się z sędzią i zadać wszelkie nurtujące Państwa pytania. Podczas spotkania będą Państwo mogli dowiedzieć się między innymi jak wygląda praca sędziego poza salą rozpraw, kiedy warto szukać pomocy w sądzie i czy można sąd zastąpić, znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego postępowania sądowe trwają tak długo i czy sprawy mogłyby toczyć się szybciej, co można byłoby zmienić w sądach dla stron i w pracy sędziów, dlaczego do tej pory to się nie udało, w jaki sposób zmiany w prawie w ostatnich latach wpłynęły na prace sądów i zapytać o wszystkie inne interesujące Państwa zagadnienia dotyczące sądów.

---------------------------------------------------
Z uwagi na przewidywane zainteresowanie wydarzeniem prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres emailowy wroclawskakafejkaprawna@gmail.com Aby zarezerwować sobie miejsce, każda zainteresowana osoba powinna wysłać do nas odrębną wiadomość. Decydować będzie kolejność Państwa zgłoszeń. Każdemu z Państwa odpowiemy i potwierdzimy numer rezerwacji.


KORD

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

KORD to platforma współpracy dla wszystkich prodemokratycznych grup obywatelskich w całej Polsce, które mają różne sposoby działania, ale taki sam cel: przywrócenie rządów prawa oraz odbudowa społeczeństwa obywatelskiego, proeuropejskiego, otwartego i tolerancyjnego.

kord.org.pl

Ważne Linki

KORD

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

Radomianie dla Demokracji

Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji