<<
Maj 2020
>>
  • Pon
  • Wto
  • Śro
  • Czw
  • Pią
  • Sob
  • Nie
Maj

25

Poniedziałek
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Donate with PayPal button

Obywatele w Obronie Praworządności i Demokracji


Obywatele w Obronie Praworządności i Demokracji
15 października 2019 Sejm RP - „Musimy tu być, wszyscy, także posłowie opozycji, którzy przegrają w wyborach. Tutaj będą się działy rzeczy bardzo ważne. To nasz obywatelski obowiązek” - Henryk Wujec - opozycjonista PRL, działacz Solidarności.

Tego dnia będziemy już po wyborach. Na jakie działania przygotował się rząd PiS, tego nie wie nikt oprócz ich samych. Nie bez przyczyny obrady Sejmu zostały przerwane i jak nigdy dotąd zostaną wznowione dopiero po wyborach.
Cztery lata doświadczeń pokazały, że PiS to rząd i partia, której nie można ufać, a prawo i sprawiedliwość to dla nich jedynie puste i nic nieznaczące słowa. Zmiana Konstytucji? Głosowanie kolejnych niezgodnych z prawem ustaw?
Jako odpowiedzialni obywatele musimy kolejny raz dać dowód naszego oddania dla demokracji i praworządności.

Dlatego Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych przygotowuje zaplecze dla wszystkich chętnych uczestników tego obywatelskiego wydarzenia. Gorąca herbata, kawa, coś do zjedzenia, schronienie przed deszczem i zimnem - to wszystko dla obywateli z całej Polski, chcących wyrazić swój sprzeciw wobec ewentualnych, kolejnych aktów łamania zasad demokracji.

Zapraszamy też do oglądania relacji informacyjnych spod Sejmu, które będą przeprowadzane przez Video-Kod co godzinę, w zależności od dynamiki wydarzeń.

Startujemy od godz. 9:00 w Miasteczko Wolności przy ul.Matejki (namioty)
#PilnujemyNaszeWybory
#KORD


KORD

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

KORD to platforma współpracy dla wszystkich prodemokratycznych grup obywatelskich w całej Polsce, które mają różne sposoby działania, ale taki sam cel: przywrócenie rządów prawa oraz odbudowa społeczeństwa obywatelskiego, proeuropejskiego, otwartego i tolerancyjnego.

kord.org.pl

Ważne Linki

KORD

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

Radomianie dla Demokracji

Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji