<<
Grudzień 2019
>>
  • Pon
  • Wto
  • Śro
  • Czw
  • Pią
  • Sob
  • Nie
Grudzień

14

Sobota
Alfreda, Izydora, Zoriny

Z Widokiem na dezinformację w sieci


Z Widokiem na dezinformację w sieci
Zapraszamy na debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”, poświęconą kwestiom dezinfomacji w sferze cyfrowej.

W sieci krąży całe mnóstwo mitów, nieprawdziwych doniesień, które nie tylko wprowadzają w błąd odbiorców, ale też wykoślawiają niepodważalne osiągnięcia wspólnoty europejskiej. W czasach rozpowszechnienia się dostępu do nowoczesnych technologii, antyunijna narracja nasila się, a jej skutki są znacznie bardziej niebezpieczne niż plotka o tym, że UE zaklasyfikowała ślimaka jako rybę. Mogliśmy się o tym przekonać np. podczas referendum w sprawie Brexitu.

Dezinformacja nie tylko pogłębia podziały społeczne, ale także zagraża procesom demokratycznym. Aby temu zaradzić Unia Europejska jako jedna z pierwszych podjęła rękawicę i wprowadziła solidne ramy prawne umożliwiające skoordynowane działania przy pełnym poszanowaniu europejskich wartości i praw podstawowych.

Podyskutuj z naszymi gośćmi o dezinformacji! W debacie wezmą udział:

? dr Martyna Bildziukiewicz – ekspertka ds. komunikacji, członkini zespołu East StratCom Task Force w ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, prowadzącego kampanię EU vs Disinformation, której celem jest monitorowanie, analiza i odpowiedź na prokremlowską dezinformację.

? Rafał Babraj – starszy specjalista w zespole Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii w NASK
Państwowym Instytucie Badawczym, nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.Twórca projektu BezpieczneWybory.pl, odpowiedzialny za komunikację w ramach ECSM - Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Prywatnie pisarz.

? Ignacy Niemczycki - współkoordynator Front Europejskiego, koalicji prounijnych organizacji pozarządowych oraz jeden z inicjatorów powstania inicjatywy Wojownicy Klawiatury, skupionej na budowaniu społeczności zaangażowanej w walkę z dezinformacją w Internecie. Były pracownik służby cywilnej pracujący nad budżetem UE i dziennikarz zajmujący się sprawami UE.

Podczas spotkania dowiesz się m.in:
• Czym jest dezinformacja w sferze cyfrowej i jakie są jej metody?
• Jak Komisja Europejska walczy z dezinformacją?
• Co ma na celu rosyjska dezinformacja i jak prowadzona jest w Polsce?
• Jak weryfikować informacje w sieci oraz kim są internetowi fact-chekersi w Polsce?
• Jak Polska dba o cyberbezpieczeństwo swoich obywateli oraz co o dezinformacji myślą Polacy?

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 2 grudnia wypełniając formularz pod adresem: ec.europa.eu/poland/content/registration-form-5_pl lub telefonicznie pod numerem 71 324 09 10.

Serdecznie zapraszamy!


KORD

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

KORD to platforma współpracy dla wszystkich prodemokratycznych grup obywatelskich w całej Polsce, które mają różne sposoby działania, ale taki sam cel: przywrócenie rządów prawa oraz odbudowa społeczeństwa obywatelskiego, proeuropejskiego, otwartego i tolerancyjnego.

kord.org.pl

Ważne Linki

Skwer Wolności

Ogólnopolski portal informacyjny

KORD

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

Radomianie dla Demokracji

Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji